Ogrzewanie elektryczne - dlaczego warto się na nie zdecydować?

News

Choć wśród Polaków wciąż dominuje przekonanie, że ogrzewanie elektryczne jest drogie w eksploatacji, to przytwierdzona mu niegdyś "łatka" nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Technologia poszła do przodu również w przypadku ogrzewania elektrycznego do domu, dlatego dziś sprawdzamy czy faktycznie warto jest się zdecydować na jego instalację. 

Zalety ogrzewania elektrycznego - dlaczego warto w nie zainwestować? 

Czy ogrzewanie elektryczne mieszkania jest najlepszym rozwiązaniem z możliwych? Mimo, że w tym przypadku niewątpliwie można mówić o kilku minusach (takich jak chociażby wysokie koszty eksploatacyjne, które dotyczą zwłaszcza budynków z niewystarczającą termoizolacją), to lista zalet mówi sama za siebie - ogrzewanie elektryczne jest interesującą opcją. 

Wśród najważniejszych zalet ogrzewania elektrycznego do domu możemy wymienić m.in.: 

  • całkowitą niezależność od innych systemów grzewczych;   
  • niską awaryjność; 
  • niezbyt skomplikowany montaż; 
  • niewysoką cenę urządzeń grzewczych; 
  • bezpieczeństwo i bezawaryjność; 
  • intuicyjną obsługę; 
  • ekologiczność;

Nie tylko grzejniki elektryczne na podczerwień - 3 popularne metody ogrzewania pomieszczeń energią elektryczną 

Znasz już najważniejsze zalety jakimi może pochwalić się ogrzewanie elektryczne, a więc to dobry moment, aby przedstawić Ci dostępne możliwości. Wybierając ogrzewanie domu (czy każdego innego miejsca) prądem możesz bowiem zdecydować się na jedno z kilku dostępnych urządzeń. Mowa tutaj m.in. o pompie ciepła, kotle elektrycznym, ogrzewaniu podłogowym, grzejnikach konwekcyjnych czy też promiennikach podczerwieni. 

Pompa ciepła 

Pod względem wszystkich, dostępnych rozwiązań zdecydowanie cieszy się największą popularnością, a wszystko to z uwagi na fakt, że ogrzewanie elektryczne z wykorzystaniem pompy ciepła jest najbardziej ekologiczne, bezpieczne oraz całkowicie bezobsługowe. Cały sekret działania pompy ciepła tkwi w wymianie cieplnej, a do pracy pobiera ona energię pochodzącą z gruntu, wody lub powietrza. 

Grzejniki elektryczne z termostatem 

To jedno z najbardziej nowoczesnych urządzeń, które raz na zawsze eliminuje konieczność ręcznej obsługi grzejnika i kontrolowania mocy z jaką działa. Dzięki wbudowanemu w grzejnik termostatowi urządzenie samoczynnie mierzy temperaturę w pomieszczeniu i w oparciu o dostarczone informacje dobiera właściwy czas pracy pozwalający na osiągnięcie pożądanej przez domowników wartości. 

Ogrzewanie elektryczne pod panele 

Ogrzewanie elektryczne pod panele (zamiennie zwane po prostu ogrzewaniem podłogowym elektrycznym), to rozwiązanie znacznie tańsze w codziennej eksploatacji niżeli tradycyjne systemy, ponieważ w tym przypadku nie ma mowy o stratach ciepła czy też różnicach temperatury w różnych punktach pomieszczenia. 

Marzy Ci się ogrzewanie podłogowe, ale Twoje mieszkanie ma już "swoje lata"? To bynajmniej nie przeszkoda - tego rodzaju ogrzewanie elektryczne w starym domu sprawdzi się równie dobrze! Pamiętaj jednak, aby zlecić jego wykonanie doświadczonej ekipie - w przeciwnym razie pożądany komfort termiczny będzie niemożliwy do osiągnięcia.