Tanie połączenia za granicę, czy to możliwe?

News

Obecnie wielu z nas ma rodzinę czy przyjaciół za granicą. Chcielibyśmy utrzymywać z nimi stały kontakt, niestety pewnym utrudnieniem są wysokie rachunki. Na szczęście dostępnych jest kilka rozwiązań na obniżenie, a nawet całkowite wyeliminowanie opłat. Podpowiadamy, w jaki sposób można tanio dzwonić za granicę?

​W Polsce płacimy bardzo mało za rozmowy przez telefony komórkowe, co nie dotyczy rozmów międzynarodowych. Koszt minuty połączenia waha się w granicach 2 złotych. Przynajmniej na razie, bo od czerwca 2017 roku ma zostać zniesiony roaming. A jakie tańsze opcje połączeń zagranicznych mamy aktualnie do wyboru?

Oferta operatorów stacjonarnych

Operatorzy telefonii stacjonarnej oferują różne pakiety międzynarodowe. Jeżeli wybierzecie jeden z nich, możecie podać kraj, do którego chcecie dzwonić lub uzyskać zniżki dla konkretnych, zagranicznych numerów.

Karty zdrapki

Inną alternatywą taniego dzwonienia za granicę są to karty zdrapki typu Telegrosik czy Telepin o różnych wartościach, od 10 do 150 złotych. Karty dostępne są w sklepach, na stacjach benzynowych lub w Internet. Aby z nich korzystać wystarczy wykręcić właściwy numer dostępowy znajdujący się na danej karcie, następnie należy wpisać kod ze zdrapki oraz numer telefonu osoby, z którą chcemy się połączyć. Cena za minutę takiego połączenia wynosi około 30-35 groszy.

Numery dostępowe

Kolejną opcję na tańsze rozmowy stanowią numery dostępowe zaczynające się od 0 708. Ich lista znajduje się w Internecie. W celu połączenia się np. z bratem przebywającym w Londynie należy wykręcić numer dostępowy, później 00, numer kierunkowy kraju, numer kierunkowy miasta i na końcu numer brata. Minuta rozmowy to koszt 35 groszy a opłata doliczana jest do abonamentu. Pamiętajmy, że przy korzystaniu z tego sposobu możemy dzwonić wyłącznie na numery stacjonarne.

Tania komunikacja internetowa

Jeśli chcecie rozmawiać długo z kimś, kto przebywa za granicą, to najlepszym sposobem na tanią komunikację będzie telefonia internetowa czyli VOIP. W tym przypadku trzeba jednak posiadać komputer z dostępem do Internetu, a także mikrofon, słuchawki oraz zainstalowany właściwy program, np. Skype lub EasyCall. Jeżeli dzwonimy z komputera na komputer będziemy rozmawiać za darmo, a długość rozmów nie ma tu znaczenia. Należy jednak zaznaczyć, że to rozwiązanie funkcjonuje, gdy mamy stałe łącze internetowe.