Opis alkomatu Alkohit X50

News

W alkomacie Alkohit X50 skupiono się na zastosowaniu innowacyjnych, wysokiej klasy rozwiązań w urządzeniu o relatywnie niskiej cenie. Dlatego technologie, które znajdziemy w tym modelu mogą kojarzyć się z alkomatami dużo wyższej klasy. Jednocześnie nacisk został postawiony na łatwość obsługi urządzenia.
Alkohit X50 wyposażono w zintegrowany z czujnikiem ciśnienia platynowy, dwuwylotowy sensor elektrochemiczny, który zapewnia wysoką dokładność, stabilność i powtarzalność pomiarów. Dzieje się tak również dzięki technologiom wykorzystanym w alkomacie:

-ALCO informuje użytkownika, iż na czujniku wciąż znajdują się opary alkoholu i blokuje pomiar do czasu, kiedy substancja wywietrzeje;
-system pomiarowy kontroluje przepływ powietrza przez urządzenie i w przypadku przerw lub wykrycia prób oszustwa zarządza ponowienie pomiaru.

Zakres pomiaru kończy się na wartości aż 6,3 promila! Wskazania są prezentowane z dokładnością do jednej tysięcznej promila. Urządzenie posiada pamięć ostatniego pomiaru, licznik pomiarów i kalibracji, a także podświetlenie ekranu.
Alkomat Alkohit X50 obsługuje nie tylko tradycyjne ustniki, ale też nasadkę lejkową wielokrotnego użytku. Ta cecha znacząco zwiększa jego uniwersalność. Ustniki zostały skonstruowane tak, że uniemożliwiają zaciągnięcie się powietrzem z wnętrza alkomatu, a zastosowane mocowanie umożliwia obrót ustnika o 360 stopni. Pozwala to uzyskać większy komfort podczas pomiarów.

Alkohit X50 jest objęty programem darmowych kalibracji! To wspaniała rzecz, ponieważ znacząco zmniejsza koszty, które kupujący będzie musiał ponieść w przyszłości, aby zachować wysoką dokładność alkomatu. Kalibracja co jakiś czas jest konieczna, jeśli zależy nam na precyzyjnych pomiarach.

Alkohit X50 otrzymujemy w bogatym zestawie. Nie licząc samego urządzenia, znajdziemy w nim aż 10 pakowanych osobno ustników, nasadkę lejkową wielokrotnego użytku, 3 baterie AAA do zasilania alkomatu, instrukcję obsługi i elegancki pokrowiec chroniący przyrząd podczas przechowywania i transportu.

Alkomat Alkohit X50 prezentuje wyjątkowo korzystny stosunek cena/jakość: zastosowane materiały i technologie, a także łatwość obsługi zapewnią pozytywne wrażenia z użytkowania przez wiele lat!