Co warto wiedzieć o korzystaniu z telefonu komórkowego z granicą?

News

Wyjeżdżasz na wakacje za granicę i chcesz pozostać w kontakcie ze swoimi bliskimi? Dzięki włączeniu roamingu będziesz mógł korzystać z telefonu poza granicami kraju. Sprawdź, co warto wiedzieć o usłudze roamingu!

​Roaming w telefonach komórkowych umożliwia korzystanie z usług obcych sieci i jej punktów dostępowych, w sytuacji kiedy abonent jest poza zasięgiem sieci operatora czy dostawcy Internetu, z którym ma podpisaną umowę.

Jak aktywować usługę roamingu?

W tym celu należy skontaktować się ze swoim operatorem i zapytać czy nasz numer ma aktywną usługa roamingu. Jeżeli nie, a chcemy korzystać z telefonu za granicą, poprośmy konsultanta o aktywację roamingu. Włączenie usługi jest bezpłatne, ale pamiętajmy, że korzystanie z telefonu za granicą wiąże się z opłatami.
Warto zaznaczyć, że według obowiązujących aktualnie przepisów roamingowych operatorzy mają obowiązek informacyjny względem abonentów. Dzięki temu wyjeżdżając poza granice ojczystego kraju, dostaniemy powiadomienie od naszego operatora o cenie poszczególnych usług.

Korzystanie z sieci za granicą kraju

W przypadku korzystania z takich urządzeń jak smartfony, tablety czy telefony komórkowe z internetem należy być świadomym faktu, że korzystanie z sieci za granicą wiąże się z wyższymi kosztami niż w kraju. Ponadto za granicą nie działają także pakiety na internet, z których normalnie korzystamy w kraju. Jeżeli zatem chcemy korzystać z internetu w trakcie pobytu za granicą powinniśmy dowiedzie się jakie posiadamy możliwości. Operatorzy umożliwiają zakup dodatkowych pakietów roamingowych na internet, dzięki którym będziemy mieli zapewnione bezpieczeństwo przed wysokimi kosztami rachunków za korzystanie z telefonów komórkowych.

Jaki zasięg posiada eurotaryfa?

Należy zaznaczyć, że eurotaryfa działa wyłącznie na terenie krajów, które należą do Unii Europejskiej. Dlatego w przypadku gdy wybieramy się na egzotyczne wakacje do któregoś z krajów, który nie jest członkiem Unii Europejskiej warto szczegółowo zapoznać się z cennikiem opłat za połączenia międzynarodowe oraz w roamingu. Powinniśmy zwrócić uwagę zwłaszcza na stawki, jakie będą obowiązywać nas w kraju, w którym będziemy spędzać urlop i wybrać najkorzystniejszą dla siebie taryfę. Dokładne informacje w tym zakresie otrzymamy kontaktując się ze swoim operatorem.