Jaką lodówkę wybrać?

News

Lodówka to podstawa kuchni – to właśnie w niej przechowujemy produkty, z których potem przyrządzamy nasze posiłki. Ważne jest więc to, aby była pojemna, wydajna i energooszczędna. Wraz z postępem technologicznym zmieniają się również same chłodziarki, które wyposażane są w coraz więcej gadżetów i udogodnień. Wszystko po to, aby ułatwić nam życie. Jeśli zastanawiasz się nad nabyciem nowej lodówki przejrzyj nasz krótki przegląd różnych rozwiązań dostępnych na rynku.

​Wybór lodówki to nie lada wyzwanie. Ma ona służyć nam przez lata, ważne jest więc, aby wybrać odpowiedni model. Warto zatem wziąć pod uwagę kilka podstawowych reguł a zakup właściwej chłodziarki nie powinien być problem. Przede wszystkim patrz na rozmiary i pojemność, które powinny być dostosowane do ilości użytkowników, jak również przeznaczenia urządzenia. Ponadto określ ilość wolnego miejsca w kuchni tak, aby lodówka dobrze współgrała z otoczeniem. Warto również zwracać uwagę na markę – wybieraj tylko spośród znanych i sprawdzonych producentów.

Odrobina ekstrawagancji

Nikt nie powiedział, że lodówka musi wyglądać jak lodówka… Jeśli jesteś fanem oryginalnych rozwiązań to na pewno spodoba ci się chłodziarka skrzyniowa ukryta w modelu Fiat 500 marki Smeg. Urządzenie to produkowane jest na indywidualne zamówienie i posiada pojemność 100 l. Lodówka ta posiada 2 przesuwane pokrywy ze szkła niskoemisyjnego i regulowany termostat. Poza tym wyposażono ją w funkcję automatycznego odszraniana, 3 przesuwane pojemniki na butelki i 1 półkę na puszki.

Efektywność to podstawa

Firma Electrolux zawsze stawia na funkcjonalność i nowoczesność i właśnie tymi cechami odznacza się model ERF4116AOX. Wyposażony jest w funkcję automatycznego rozmrażania i mechanicznego sterowania temperaturą. Dodatkowym udogodnieniem jest dozownik wody umieszczony w drzwiach.

Retro chłodzenie

Dzisiejsi producenci nawet projektując lodówkę potrafią zabrać nas w podróż w czasie. Wolnostojący minibarek 50’s style firmy Smeg to wyjątkowe rozwiązanie o vintage charakterze, przy czym nie traci nic z elegancji i prostoty. Złoty kolor i logo Swarokvski sprawiają, że twoi goście nie będą mogli wyjść z podziwu. Pojemność tej chłodziarki to 40 l. Została wyposażona w elektromechaniczne sterowanie temperaturą a jej klasa efektywności energetycznej to D.

Klasyczna prostota

Lodówka KI41RVS30 marki Siemens jest przeznaczona do zabudowy. Jej prosta konstrukcja pozwala cieszyć się łatwością obsługi i niezawodnością. Posiada elektroniczną regulację temperatury, wyświetlacz LED z touchControl i oświetlenie LED. Dodatkowe funkcje to automatyczne odszraniane i super chłodzenie.

Kiedy nie potrzebujemy dużo

Czasem nie warto kupować dużej lodówki pochłaniającej ogromne ilości prądu. Sytuacja taka zachodzi wtedy, kiedy chcemy wyposażyć domek letniskowy lub mieszkanie singla. Lodówka DRS 1313J marki Die Dietrich jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wysoką jakość i dużo wolnej przestrzeni.