Przegląd nowości technologicznych

News

Potrzeby użytkowników nowoczesnych urządzeń elektronicznych dynamicznie zwiększają się tak, że sfera biznesowa i prywatna w sektorze IT płynnie przenikają się. Biorąc pod uwagę charakterystyczny dla naszych czasów ruch, szybkość i zmienność, główny nacisk stawia się właśnie na elastyczność. Dostosowanie oferty do szybko zmieniających się warunków pracy to główne wyzwanie dla wielkich koncernów. Na rynku możemy więc znaleźć wiele nowoczesnych urządzeń, które przeznaczone są zarówno dla profesjonalistów jaki i zwykłych użytkowników.

​Corocznie w różnych miejscach na świecie organizowane są targi i wystawy prezentujące najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii i elektroniki. Największym tego rodzaju wydarzeniem jest światowa wystawa elektroniki użytkowej CES w Las Vegas. Równie atrakcyjnym eventem są Targi NAMN, gdzie prezentowane są nowinki z zakresu sprzętu muzycznego.

Najnowsze telewizory

Wyjątkowo atrakcyjnie prezentują się prototypy zaprezentowane przez firmę Samsung. Chodzi o ekran SUHD o przekątnej 170-cali oraz wyświetlacz 8K, które w niedalekiej przyszłości mają znaleźć zastosowanie w dalszej produkcji. Jednak flagowym produktem marki jest model telewizora KS9000, który odznacza się bardzo wysoką jasnością na poziomie 1000 nitów, nadając się w ten sposób do oglądania w dzień jak i w nocy. Odbiornik ten będzie wykorzystywał technologię kwantowych kropek i jest zgodny z HDR, czyli szerokim zakresem tonalnym, jak również 4K. Na tegorocznej wystawie CES Samsung zaprezentował również odtwarzacz Ultra HD Blu-ray i soundbar z systemem dźwięku Dolby Atmos.

Słuchawki Fendera

Marka Fender znana jest doskonale każdemu melomanowi. Na tegorocznych targach NAMN firma zaproponowała najnowsze profesjonalne słuchawki odsłuchowe, które mogą zainteresować nie tylko profesjonalistów. Wypuszczenie na rynek nowego produktu było możliwe dzięki przejęciu firmy Aurisonics, co zaowocowała stworzeniem pięciu modeli słuchawek. Część to zwyczajnie odświeżone modele firmy Aurisonics, które wyposażone są w tytanowe przetworniki. Te jednak najdroższe modele powstały przy użyciu najnowszej technologii hybrydowej, przy użyciu druku 3D. Prace nad słuchawkami obejmowały dokładny pomiar tysięcy uszu tak, aby możliwe było stworzenie kształtu, dopasowującego się aż do 95% populacji! Taki rodzaj dopasowania jak dotąd oferowały tylko odlewy laryngologiczne. Tak przygotowana konstrukcja oznacza przede wszystkim wygodę, jakiej nie można było doświadczyć wcześniej.