Po co mieć alkomat?

News

Bezpieczeństwo i trzeźwość na drodze są niezmiernie istotne, dlatego właśnie każdy z kierowców powinien wyposażyć się w specjalistyczny sprzęt, który pomoże kontrolować ilość spożywanego alkoholu poprzez dokonanie dokładnych i precyzyjnych pomiarów. Alkomat to urządzenie, które możemy trzymać w aucie tak, aby zawsze był pod ręką w razie konieczności użycia, żebyś mógł być pewny tego, że nie stanowisz zagrożenia dla siebie i innych.

​Każdemu z nas zdarza się spożywać alkohol na spotkaniach towarzyskich. Problem pojawia się często następnego dnia, kiedy musisz zasiąść za kółkiem. Warto wówczas sprawdzić zawartość alkoholu w naszym organizmie, ponieważ nie warto ryzykować utraty prawa jazdy, przez tak lekkomyślne zachowanie. Najważniejsze jest jednak to, abyśmy wszyscy byli odpowiedzialni, co przyczynia się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa na drogach.

Strzeżonego pan Bóg strzeże!

Wszyscy posiadający prawo jazdy bywają czasem na spotkaniach towarzyskich, gdzie pija się wino czy inne trunki. Dlatego właśnie każdy kierowca powinien zaopatrzyć się w alkomat, z tej racji że nasza własna percepcja nie jest nieomylna. Mimo, że następnego dnia czujemy się dobrze, może być tak, że wciąż będziemy pod wpływem alkoholu. Alkomaty to urządzenia, które skutecznie chronią nas przed lekkomyślnością i nie pozwalają na niepotrzebne ryzyko. Na rynku mamy bogaty wachlarz detektorów pomiarowych, które – w zależności od wybranego modelu – mniej lub bardziej precyzyjnie określają zawartość alkoholu w naszej krwi. Co więcej nawet jeśli nie jesteś kierowcą warto posiadać alkomat, ponieważ czasem to pasażer może wykazać się większą odpowiedzialnością. Zresztą kontrolując kierowcę, zwiększasz swoje bezpieczeństwo, jak również swoich bliskich.

Warto znać przepisy

Ostatnim argumentem przemawiającym za posiadaniem alkomatu jest fakt, że obecnie przepisy i kary za przekroczenia drogowe drastycznie się zaostrzyły, warto zatem uważać na wszelkie możliwe wypadki. Przecież nikt z nas nie chce stracić prawa jazdy z tak błahego powodu jak jeden drink. Przepisy wyraźnie wskazują, że prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu skutkuje zakazem prowadzenie pojazdów od sześciu miesięcy do trzech lat. Zgodnie z treścią artykułu 46 ustawy z dnia 26 października 1982 roku o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, stan po spożyciu alkoholu jest wówczas, gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 ‰ do 0,5‰. Warto zatem potraktować alkomat jako absoluty niezbędnik każdego kierowcy.