Wybieramy mikrofalę

News

Kuchenki mikrofalowe zagościły w naszych domach na stałe od lat siedemdziesiątych, znacznie zwiększając nasz komfort życia. Za każdym razem, gdy chcemy podgrzać obiad lub napić się ciepłego napoju wystarczy wrzucić zawartość do kuchenki mikrofalowej i po paru minutach możemy delektować się ciepłym posiłkiem. Właśnie za to kochamy mikrofalówki – za szybkość i łatwość obsługi. Jeśli zatem zastanawiasz się nad kupnem jednej, to kilka rad na co warto zwrócić uwagę kupując kuchenkę mikrofalową.

​Mimo, że pierwsze kuchenki mikrofalowe pojawiły się zaraz po drugiej wojnie światowej, na popularności zyskały podczas dwóch ostatnich dekad XX wieku. Przez te lata mikrofalówki zmieniły się nabywając wiele nowych funkcji. Dzisiaj na rynku znajdziesz wiele różnych modeli o małej pojemności oraz takie o bardzo dużej, sięgającej nawet 40l. Współczesne kuchenki mikrofalowe mogą służyć do wypieków czy nawet grillowania.

Na co zwracać uwagę?

Przed dokonaniem zakupu należy dokładnie przeanalizować parę zasadniczych spraw. Przede wszystkim zastanów się dla ilu osób będziesz przygotowywał potrawy i czy mikrofalówka będzie włączana w ten proces, czy raczej będzie używana tylko do podgrzewania jedzenia. Następnie odpowiedz sobie na pytanie ile miejsca w kuchni możesz przeznaczyć na ten sprzęt. W ten sposób będziesz wiedział jaka pojemność oraz rozmiary kuchenki są ci potrzebne. Oczywiście duża pojemność będzie pozwalać podgrzewać posiłki w większych naczyniach, niestety wiąże się to z wyższą ceną.

Typy kuchenek mikrofalowych

W zasadzie możemy wyróżnić dwa zasadnicze rodzaje kuchenek mikrofalowych, które różnią się między sobą pod względem docelowego miejsca przeznaczenia w przestrzeni kuchennej. Producenci oferują zatem mikrofale do zabudowy i wolnostojące tak, abyśmy mieli więcej możliwości zaaranżowania pomieszczenia. Kuchenki mikrofalowe do zabudowy będą świetnie pasować do wnętrz urządzonych indywidualnie i kreatywnie, gdzie każdy detal jest niezmiernie istotny. Urządzenia do zabudowy są z reguły wykonane z wysokiej jakości materiałów i przede wszystkim pozwalają na łatwe dostosowanie się do wnętrza pomieszczenia. W tym wypadku jednak należy zaznaczyć, ze cena będzie wyższa jak również czyszczenie sprzętu może być trudniejsze. Dodatkowo rozróżnia się kuchenki mikrofalowe ze względu na sposób sterowania. I tak mamy tu do czynienia z urządzeniami mechanicznymi (najtańsze); elektronicznymi (średnia i wysoka klasa urządzeń) oraz z wyposażonymi w automatykę wagową (drogie i bardzo zaawansowane modele).