Najświeższe nowinki technologiczne

News

Technologia nie przestaje się rozwijać i zapowiada się, że prawdziwa rewolucja dopiero nas czeka. Jeśli myślałeś, że dotykowe ekrany to była nowość, koniecznie musisz dowiedzieć się jakie innowacje czekają na nas na rynku wyświetlaczy! Poza interaktywnymi i dotykowymi powierzchniami będziemy mieli do czynienia z powierzchniami transparentnymi, zagiętymi, wychodzącymi z ram czy o nietypowych kształtach.

​To, co widzieliśmy jeszcze niedawno w filmach science-fiction jest naszym wczoraj. Ekrany jutra przechodzą nasze najśmielsze oczekiwania a wynalazcy prześcigają się w coraz to śmielszych propozycjach. Technologiczny postęp staje się coraz bardziej dynamiczny, urozmaicając rynek coraz to nowymi ofertami oryginalnych urządzeń i systemów.

Płaski inaczej

Dla wszystkich miłośników płaskich wyświetlaczy został stworzony smartfon Oppo R7, wykorzystujący iluzję optyczną do stworzenia efektu braku ramy wokół wyświetlacza. To złudzenie redukcji ramek sprawia, że obsługa telefonu będzie jeszcze bardziej prosta i intuicyjna.

Troszkę krągłości

Zapowiada się, że nasze urządzenia już niedługo nabiorą nieco kształtów. Już teraz znane są zgięte telewizory oraz smartfony – urządzenia Samsunga z serii Edge. Taki wyświetlacz wygięty z dwóch stron jest niezwykle efektowny i wygodny. Warto jednak odnotować, że wprowadzenie takiej konstrukcji nie wiąże się ze wzrostem wydajności, jest to zwyczajnie nowoczesny design, biorący pod uwagę bardziej wygodę użytkowania. Otóż taki wygięty telefon o wiele lepiej leży w dłoni.

Zwijany ekran oraz wirtualna rzeczywistość

Z bardzo ciekawą inicjatywą wyszedł koncern LG Display, który pracuje nad przezroczystymi wyświetlaczami, idealnymi do rzeczywistości rozszerzonej oraz zwijanymi. Jakiś czas temu firma zaprezentowała 18-calowy ekran o rozdzielczości HD, który można zwyczajnie zwinąć w rulon! Wyobraźcie sobie zastosowanie takiej technologii w przyszłości – będziemy mogli zabierać w podróż telewizory i tablety zawinięte w walizce. W zasadzie już niedługo zapomnimy w ogóle o konwencjonalnym pojęciu ekranu. Wystarczy przywołać coraz to nowsze wersje gogli wirtualnej rzeczywistości.

Rewolucja technologiczna

Ciężko przewidzieć jak będzie wyglądał wyświetlacz za 50 lat. Żeby uzmysłowić sobie jak bardzo zaawansowane technologie wdrażane są już dzisiaj warto przywołać przykład polskiej firmy Leia Display System, która wyświetla kolorowy obraz na cienkiej warstwie pary wodnej. System współpracuje z kontrolerami ruchowymi dzięki czemu tworzy wrażenie interaktywnego hologramu.