Wakacyjne oferty połączeń komórkowych

News

W ubiegłym roku zostały wprowadzone duże zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych. Na terenie Unii Europejskiej zaczęły obowiązywać niższe stawki za połączenia w roamingu. Dodatkowo operatorzy sieci komórkowych oferują wakacyjne promocje.

​Wyjeżdżając na wakacje do któregoś z państwach UE już nie musimy martwić się wysokie koszty połączeń telefonicznych. Od 30 kwietnia 2016 r. opłata za minutę połączenia wychodzącego za granicą na ternie UE nie może być wyższa od sumy stawki krajowej i 0,05 euro. Rozmowy przychodzące natomiast są aż pięciokrotnie tańsze - maksymalna opłata za minutę takiego połączenia to 0,0114 euro. Z kolei SMS kosztuje nie więcej niż stawka krajowa powiększona o 0,02 euro, a transfer danych w przeliczeniu na MB nie więcej niż wynosi stawka krajowa powiększona o 0,05 euro. Dodatkowo od 15 czerwca 2017 r. w UE będziemy mogli korzystać z połączeń bez dodatkowych opłat roamingowych, zgodnych z cennikiem krajowym.

Poniżej prezentujemy wybrane wakacyjne oferty operatorów.

Co oferuje sieć Plus?

W ramach usług roamingowych Plus proponuje swoim klientom specjalne promocje roamingowe. Dzięki aktywacji usługi „Rozmawiaj jak w kraju”, która kosztuje 10 zł, można przez miesiąc korzystać z tanich połączeń i SMS-ów w roamingu w Unii Europejskiej, a także Norwegii, Islandii oraz Lichtensteinie.

Co proponuje Play?

Play oferuje ciekawą aplikację Tani Roaming, dzięki której można obniżyć ceny rozmów w roamingu podczas pobytu w kraju nienależącym do Unii Europejskiej. Dodatkowo Play opracował kalkulator połączeń w roamingu, który umożliwia użytkownikom obliczanie różnych wariantów stawek.

Oferta od Orange

Orange oferuje swoim abonentom specjalne pakiety na połączenia telefoniczne oraz internet w roamingu na terenie krajów UE, a także wybranych krajów europejskich. Dla przykładu w Smart Planie LTE za 59,99 zł klienci otrzymują co miesiąc pakiet 400 minut na połączenia roamingowe w UE, 100 minut na połączenia międzynarodowe z Polski oraz 100 MB na internet w UE.
Dodatkowo w ofertach na abonament i na kartę dostępne są usługi w ramach Orange Roaming Travel. Dzięki temu abonenci i posiadacze kart prepaid Orange posiadają możliwość wykupienia na przykład usługi Go Europe w cenie 4,90 zł. Pozwala ona na obniżenie cen połączeń wychodzących do stawek, które obowiązują w Polsce w ramach abonamentu.