Jak wybrać odpowiedni alkomat?

News

Alkomat to jest coś, co zdecydowanie warto mieć w swoim domu, aby nie trzeba było za każdym razem, gdy jesteśmy nie pewni, co do tego, czy możemy już prowadzić, chodzić na komisariat. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jak wybrać alkomat. Przeczytaj go koniecznie!

Ważny jest cel

Przede wszystkim zastanów się w jakim celu kupujesz alkomat i jak często będziesz z niego korzystać. Bo jeśli to tylko zabawka, która ma umilać imprezy i wskazywać kto ma bardziej „w czubie” to lepiej wybrać alkomat kieszonkowy, np. Alcoscan. Na pewno pozwoli on mniej więcej określić promile. Natomiast jeśli sporadycznie wstając rano zastanawiasz się czy możesz już prowadzić, lepiej kup tańszy alkomat podręczny (np. Blow in) – jeżeli dzięki niemu unikniesz jednego mandatu i licznych nieprzyjemności z policją, to zakup zwróci Ci się w 100%. Ponadto, jeśli chcesz, aby alkomat pracował na siebie – będziesz nim kontrolować pracowników, chcesz, żeby wiedzieli, że masz dokładny alkomat, masz pracę, która wymaga absolutnej trzeźwości, chcesz przeprowadzać testy często i szybko – pozwoli Ci na to lepszy alkomat podręczny, np. Blow in Excellent. A jeśli zależy Ci na wygodzie i szybkości pomiaru to polecamy bezustnikowy alkomat AlcoBlow. Alkomatu AlcoBlow używa policja do zbadania kierowców stojących w korkach lub na światłach.

Cena alkomatu

Otóż cena tego urządzenia często idzie w parze z jego jakością. Jednak wyższa cena gwarantuje dokładniejsze wskazania, dłuższy okres użytkowania i rzadsze kalibracje. Dlatego jeśli porównujesz alkomaty w różnych sklepach, sprawdź, czy na pewno porównujesz takie same ceny? Jeśli porównujesz alkomaty w podobnej cenie, sprawdź czy na pewno są tej samej jakości oraz czy wiesz gdzie kupujesz.

Jakość alkomatu

Chociaż alkomaty są podobne do siebie z wyglądu, potrafią istotnie różnić się jakością, czyli dokładnością wskazań i trwałością. W związku z tym, jeśli na własnej skórze nie chcesz sprawdzać, które alkomaty oferują najwyższą jakość, zaufaj testom przeprowadzonym w Laboratorium Serwisowym Alkomatów i ich ponad 20 letniemu doświadczeniu.

Miejsce

Koniecznie upewnij się, że kupujesz w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku i z odpowiednim doświadczeniem. Uzyskasz tam fachową poradę prawdziwą gwarancję oraz możesz liczyć na odpowiedni serwis oraz ustawienie Twojego alkomatu. Alkomaty mogą bardzo różnić się po otwarciu pudełka w zależności od tego gdzie je kupisz. Taki alkomat kupujesz na dłużej, dlatego warto aby został wcześniej sprawdzony.