Jaki alkomat wybrać?

News

Warto mieć na uwadze fakt, że chcąc sprawdzić zawartość alkoholu we krwi, część urządzeń może działać nie dość precyzyjnie. Wszystko zależy od zastosowanego systemu pomiaru. Jeśli więc zależy ci na tym, żeby kontrolować się zawsze w sposób pewny i niezawodny powinieneś wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Przede wszystkim zanim kupisz alkomat zastanów się, jak często będziesz go używał. Oto kilka porad jaki alkomat wybrać.

​Wszyscy kierowcy powinien bezwzględnie uważać na bezpieczeństwo na drogach, a jeżdżenie pod wpływem alkoholu jest kategorycznie najgorszym z przekroczeń. Niemniej każdy z nas wychodzi do klubów, spotkać się ze znajomymi, gdzie zdarza się nam wypić parę drinków, piw czy lampek wina. Przecież o ile nie masz zamiaru potem prowadzić auta, nie ma w tym nic złego. Co jednak jeśli kolejnego dnia musimy usiąść za kółkiem? Wówczas należy skontrolować się alkomatem, tylko jakim?

O czym warto pamiętać kupując urządzenie

Rynek dzisiaj jest zalany różnego rodzaju urządzeniami pomiarowymi, a ich producenci przekonują nas, że są one najskuteczniejsze i do tego wyjątkowe tanie. Tutaj należy podkreślić, że niestety nie ma możliwości, aby wyjątkowo dokładny alkomat był przy tym też tani. Oczywiście spotkasz na rynku różne alkomaty jednorazowe, dające generalne pojęcie o aktualnym stanie organizmu, jednak jak wskazuje nazwa można użyć ich tylko jeden raz, potem nie nadają się do ponownego użytku. Wszystkie tańsze alkomaty półprzewodnikowe odznaczają się wysokim błędem pomiaru. Co więcej, mogą szybko ulec rozkalibrowaniu, tak więc zaledwie po kilku miesiącach użytkowania, staną się zupełnie niemiarodajne. A zatem pamiętaj, że dobry jakościowo alkomat musi trochę cię kosztować. Wiąże się to z faktem, że wykorzystuje się w nim bardziej zaawansowaną technologię. Przed zakupem jednak należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie „jak często będę musiał korzystać z detektora?” – w sytuacji, gdy będziesz używał go regularnie, lepiej zainwestować w solidny i wysokiej jakości sprzęt, który będzie ci służył przez wiele lat.

Gdzie dokonać zakupu?

Dokonując zakupu warto kierować się zawsze tą samą zasadą, mianowicie wybieraj ze znanych i sprawdzonych producentów. W przypadku alkomatów jedną z lepszych marek jest ALKOHIT. Razem z markę nabywasz potwierdzoną jakość. Chcąc dokonać już samego zakupu, warto zajrzeć na stronę producenta. Będziesz mógł spokojnie przejrzeć całą ofertę i porównać najróżniejsze detektory, a decyzję podejmiesz na spokojnie, po dokładnej analizie. Lepiej unikać niepewnych promocji w sklepach, ponieważ wiążą się one zazwyczaj z niskiej jakości urządzeniami. Alkomaty jednorazowe z łatwością nabędziesz na staczacie benzynowej czy w sklepach z alkoholem. Tutaj warto jednak pamiętać, że lepiej używać ich dopiero wówczas, gdy nie będziesz miał dostępu do bardziej dokładnego urządzenia.