Alkohit X5 – charakterystyka

News

Alkohit X5 to wydajny i prosty alkomat elektrochemiczny, przeznaczony dla klientów indywidualnych. Przyda się wszystkim tym, którzy cenią sobie dokładność i powtarzalność przeprowadzanych pomiarów a przy tym stawiają na rozsądną cenę. Alkomat to w końcu urządzenie, które powinien mieć każdy odpowiedzialny kierowca, dlatego ważne jest nabycie odpowiedniego sprzętu.

​Alkomat Alkohit X5 pochodzi ze serii produktów Alkohit i charakteryzuje się niezwykle czytelnym ekranem wyświetlającym pomiar z dokładnością do jednej tysięcznej. Dodatkowo jest niezwykle prosty w obsłudze oraz został wyposażony w wysokiej jakości komórkę pomiarową. Odznacza się eleganckim i prostym designem. Miękka i odporna obudowa wykonana z tworzywa ABS i pokryta delikatną gumką sprawia, że urządzenie jest odporne na zarysowania. Alkomat więc będzie sprawował się idealnie przez wiele lat użytkowania. Można zatem stwierdzić, że najistotniejszymi zaletami produktu są ergonomia i estetyka.

Dane techniczne

Urządzenia odznacza się wysokiej jakości jedno wylotowym sensorem elektrochemicznym a jego zakres pomiarowy to: 0,000 – 5,000 ‰. Stężenie powyżej 2,000 ‰ jest prezentowane na wyświetlaczu jako „HIGH”. Sam wyświetlacz to ekran LCD, 4 cyfrowy, obejmujący 3 miejsca po przecinku i podświetlany na niebiesko. Dokładność pomiaru jest szacowana na ±5%. Wymiary to 120x65x27 mm, kolor czarny, waga to 145 g. Warto również zaznaczyć, że pamięć 5 ostatnich pomiarów jest dostępna w cyklu pomiarowym a czas oczekiwania na wynik to zaledwie kilka sekund.

Zalety urządzenia

Do najważniejszych zalet można zaliczyć wysoką dokładność pomiaru, osiągnięto dzięki zastosowaniu technologii elektrochemicznego sensora, stosowanej w alkomatach policyjnych. Tak więc wykorzystano tu najnowszą wiedzę o czujnikach i charakterystykach pomiarów tak, aby urządzenie pracowało niezawodnie. Biorąc więc pod uwagę precyzyjność pomiaru cena tego alkomatu nie jest wysoka. Czytelny i podświetlany wyświetlacz oraz wyjątkowo prosta obsługa umożliwiają odczytanie pomiaru również w nocy. Do mocnych stron należy również powtarzalność i stabilność pomiaru w czasie. Warto dodać, że zakładanie ustnika przebiega szybko i pewnie. To, co jednak może interesować cię najbardziej to żywotność czujnika, która jest tu wyjątkowo długa. System kontroli jakości potwierdzony jest przez dokument kalibracji producenta a system kontroli długości pomiaru sygnalizowany jest dźwiękowo. Alkohit X5 jest więc dobrą propozycją dla każdego kierowcy.