Opis alkomatu Alkohit X35

News

Alkohit X35 to nowoczesny alkomat o przemyślanej konstrukcji, w którym zastosowano rozwiązania znane z droższych urządzeń. Charakteryzuje się bardzo dobrą relacją jakości do ceny i prostotą użytkowania.
Producent zadbał o zastosowanie wysokiej klasy materiałów do wytworzenia urządzenia. Gwarantuje to odporność alkomatu i jego bezawaryjne funkcjonowanie przez długi okres czasu.

Cechą charakterystyczną alkomatu Alkohit X35 jest zaawansowany technologicznie czujnik oparty na elektrochemicznej metodzie wykrywania alkoholu. Elektrochemiczne czujniki są dużo dokładniejsze od tańszych, bardziej zawodnych sensorów półprzewodnikowych. W X35 zastosowano również system kontroli wdmuchiwania powietrza znany z wyższych modeli alkomatów Alkohit, który pozwala uzyskać lepszą dokładność pomiarów i wyższą stabilność mierzenia.

Alkohit X35 został pozbawiony zbędnych funkcji, aby uniknąć przeładowania nimi urządzenia i uprościć obsługę. Umieszczono w nim natomiast przydatne elementy: wskaźnik rozładowania baterii, podświetlenie ekranu i licznik pomiarów. Urządzenie wyłącza się automatycznie, co pozwala zaoszczędzić baterię.
Wbudowana w alkomat pamięć przechowuje pięć ostatnich pomiarów, na wypadek, gdyby pojawiła się potrzeba ich przypomnienia.

Alkomat wyświetla wynik z dokładnością do jednej tysięcznej promila! Poziomy powyżej pół promila są sygnalizowane dodatkowym alarmem dźwiękowym.

Urządzenie jest dostarczane w bogatym zestawie. Oprócz samego alkomatu otrzymujemy w nim baterię 9V do zasilania alkomatu, pięć osobno zapakowanych sztuk ustników, instrukcję obsługi oraz ochronny pokrowiec. Ustniki zawierają blokadę, która zabezpiecza przed zaciągnięciem się przez użytkownika powietrzem pochodzącym z wnętrza alkomatu.
Alkomat Alkohit X35 jest wstępnie skalibrowany, co zostało potwierdzone certyfikatem dostarczanym w zestawie.
Dwuletnia gwarancja zostaje udzielona nie tylko na urządzenie jako całość, ale też na sam sensor elektrochemiczny!