Dobra zmywarka, czyli jaka?

News

Wiele osób zadaje sobie pytanie, na co powinno się zwrócić szczególną uwagę, kupując zmywarkę. Rzeczywiście można wyszczególnić kilka szczególnej wagi kwestii, którym warto przyjrzeć się dokładniej przed dokonaniem ostatecznego wyboru. 

Pojemność
Im większa liczba domowników, tym więcej zmywania – zatem tym większa powinna być pojemność zmywarki. Pojemność urządzenia warto dokładnie dostosować do zapotrzebowania, aby zmywarka nie zajmowała niepotrzebnego miejsca i nie zużywała niepotrzebnie wody oraz energii. Najmniejsze urządzenia pozwalają na umieszczenie w nich jednorazowo 4 kompletów naczyń, natomiast największe pozwolą na umycie kilkunastu kompletów za jednym razem.

Oszczędność energii
Im wyższa klasa energetyczna, tym zmywarka oszczędniejsza. Najbardziej oszczędna zmywarka może zużywać nawet dwa-trzy razy mniej energii elektrycznej w stosunku do zmywarki najbardziej energochłonnej. Dlatego do tego parametru powinniśmy przywiązywać szczególną wagę.

Oszczędność wody
Podobnie jak w energii, pomiędzy różnymi modelami zmywarek występują znaczące różnice w ilości wody zużywanej podczas jednego cyklu mycia. Warto wybierać urządzenia charakteryzujące się mniejszym zapotrzebowaniem na tę cenną substancję.

Głośność podczas pracy
Choć zmywarka nie należy do najgłośniejszych urządzeń kuchennych, jednostajny szum dobywający się z tańszych modeli może przeszkadzać niektórym osobom. Powinny one zainteresować się lepiej wygłuszonymi i cichszymi modelami, w których w zamian za wyższą cenę znacząco wzrasta kultura pracy.

Dodatkowe funkcje i programy
Producenci starają się wciąż rozwijać funkcjonalność zmywarek, dlatego wyższe klasy sprzętu zawierają w sobie elementy mające ułatwić korzystanie z nich. Mogą to być na przykład:
-wyświetlacz, pokazujący w prosty sposób informacje na temat programu, czasu mycia czy obecności wymaganych substancji;
-dodatkowe elementy głównej komory (kosze, uchwyty, półki) umożliwiające łatwiejszą segregację zaprawy stołowej;
-wskaźniki diodowe;
Nowoczesne zmywarki oprócz kilku standardowych programów mogą posiadać ich specjalne wersje, na przykład program ekologiczny (oszczędzający wodę i energię) lub przyspieszony (stawiający nacisk na szybkość mycia).

Opisy zmywarek:

http://electropoland.pl/product-pol-11200-Zmywarka-Bosch-SMI40C05EU.html /Bosch SMI40C05EU
Choć zmywarka Bosch SMI40C05EU jest oferowana w wyjątkowo korzystnej cenie, w wielu kwestiach nie ustępuje dużo droższej konkurencji! Jej szerokość to 60 centymetrów, dzięki czemu mieści aż 12 kompletów naczyń. Komora zmywarki została wykonana ze stali szlachetnej poddanej antykorozyjnej obróbce POLINOX.
Urządzenie posiada cztery różne programy zmywania, w tym skrócony do przeprowadzenia błyskawicznego mycia mniej brudnych naczyń oraz ECO, w którym zużycie energii wynosi zaledwie 1,02kWH, a zmywarka pobiera mniej niż 12 litrów wody. Klasa energetyczna urządzenia to A+!
Producent zadbał o czerwone wskaźniki, ostrzegające o braku soli oraz nabłyszczacza.
Ochronę przed zalaniem zapewnia funkcja AquaStop, której działanie jest gwarantowane na cały okres użytkowania zmywarki.

http://electropoland.pl/product-pol-10823-Zmywarka-Siemens-SN65L033EU.html /Siemens SN65L033EU
W modelu SN65L033EU Siemens postawił na szybkość zmywania. Dzięki zastosowaniu funkcji varioSpeed, czas zmywania w każdym z pięciu programów jest do połowy krótszy. Z kolei varioFlex usprawnia proces załadunku poprzez zastosowanie systemu koszy wyposażonych w składane półki (w tym półki na filiżanki) oraz kosz na sztućce.
Napęd zmywarki został zoptymalizowany pod kątem wydajności, dzięki czemu w programie ECO zużywa ona jedyne 1,02kWh oraz 10 litrów wody. Poziom hałasu wynosi tylko 46 dB.
Oprócz informacyjnych wskaźników, zmywarka jest wyposażona także w wyświetlacz pokazujący, ile czasu pozostało do zakończenia programu. Z kolei czas startu zmywania można zaprogramować (do 24 godzin).
Funkcja AquaStop chroni przed nieprzewidzianym zalaniem pomieszczenia. Producent udziela na nią gwarancji na cały czas użytkowania produktu.

http://electropoland.pl/product-pol-11203-Zmywarka-Bosch-SMV88TX05E.html /Bosch SMV88TX05E
Bosch SMV88TX05E to wyjątkowo zaawansowana technologicznie zmywarka, która oferuje niebywały poziom energooszczędności i hydrooszczędności. Mieści ona w sobie do 13 kompletów naczyń, które może zmywać w 6 różnych temperaturach i aż 8 odmiennych programach.
Na szczególną uwagę zasługują poziomy zużycia zasobów przez zmywarkę firmy Bosch. Dzięki klasie energetycznej A+++, podczas działania programu zmywarka pobiera jedyne 0,73kWh (to ok. 30% mniej niż zmywarki o klasie wydajności A+), natomiast zużycie wody udało się zminimalizować do poziomu 7,5 litra. Urządzenie posiada panel Piezo TouchControl!
Wśród dodatkowych funkcji znalazła się między innymi strefa intensywna, pozwalająca na umieszczenie wyjątkowo zabrudzonych naczyń w odpowiednim miejscu i mycie ich w ramach tego samego programu, co naczynia zabrudzone delikatnie.
Poziom natężenia dźwięku tworzonego przy okazji pracy urządzenia wynosi jedyne 42dB.