Opis alkomatu Alkohit X60

News

Alkohit X60 to alkomat, w którym dopracowane ze szczególną dbałością podstawowe funkcje zostały wzbogacone ciekawymi, bardzo przydatnymi dodatkowymi możliwościami.

Alkomat wyróżnia się spośród podobnych modeli zastosowanym źródłem zasilania – ładowalnym akumulatorem litowo-jonowym. Bateria o pojemności 1000 mAh zapewnia możliwość wykonania wielu pomiarów na jednym ładowaniu (prosto z gniazdka elektrycznego lub poprzez port USB). Takie rozwiązanie uchroni użytkownika przed dużymi kosztami, które wiążą się z częstą wymianą baterii.

Sercem modelu X60 jest nowoczesny, wysokiej jakości platynowy i dwuwylotowy czujnik elektrochemiczny, który zapewnia dużą dokładność, stabilność i powtarzalność pomiarów. Wspomagany jest on przez 32-bitowy kontroler.
Wbudowany wyświetlacz wyświetla w czytelny sposób wszystkie ważne dane (w tym stan akumulatora) i jest podświetlany.
Sprzęt został zoptymalizowany pod kątem wyjątkowo wysokiej wydajności. Gotowy do działania jest już po 5 sekundach od włączenia, natomiast wynik pomiaru jest dostępny w czasie od jednej do kilku sekund. Zakres pomiarowy pozwala na zmierzenie poziomu aż do 6,3 promila! Do tego w alkomacie zostały zawarte rozwiązania przyspieszające wietrzenie czy pasywny tryb pomiaru pozwalający na badanie osób nieprzytomnych. To wszystko sprawia, iż X60 doskonale nadaje się do wykonywania większej ilości błyskawicznych pomiarów - na przykład do kontroli pracowników.

Ustniki zostały skonstruowane tak, aby ułatwić przeprowadzanie pomiarów. Ich konstrukcja uniemożliwia zaciągnięcie się powietrzem z wnętrze alkomatu. Ponadto, mocowanie ustników pozwala na ich obrót w zakresie 360 stopni. Rozwiązanie to nie tylko zwiększa komfort samych pomiarów, ale też ubezpiecza przed wystąpieniem groźnych sytuacji w wyniku wystąpienia sił zewnętrznych, które spowodują poruszenie urządzenia (ustnik po prostu się przekręci, bez wyrządzania szkód użytkownikowi).
Dodatkową możliwością jest zamienienie ustnika na nasadkę lejkową wielorazowego użytku.

Koszty eksploatacji jeszcze bardziej zmniejsza program darmowych kalibracji, którym objęte jest urządzenie. Kalibracja co pewien okres czasu lub po danej liczbie pomiarów jest niezbędna, aby zachować należytą dokładność sprzętu.
Zestaw, w którym dostarczany jest alkomat Alkohit X60, należy do wyjątkowo bogatych. W jego skład oprócz urządzenia wchodzi także 10 pakowanych osobno ustników, 2 nasadki lejkowe, ładowarka do gniazdka elektrycznego, instrukcja obsługi zawierająca mapę limitów w krajach Europu, eleganckie etui oraz kabel połączeniowy USB wraz z płytą CD z oprogramowaniem.

Te ostatnie zapewniają możliwość zgrania aż 20 tysięcy pomiarów do komputera i analizę ich w arkuszu kalkulacyjnym Excel.
Mimo dużej ilości funkcji, urządzenie pozostało sprzętem prostym w obsłudze. Bardzo niskie koszty eksploatacji, dokładność pomiarów, klasa zastosowanych do budowy materiałów, wysoka wydajność urządzenia i różnorodne możliwości jego wykorzystania oraz wyjątkowe wyposażenie dostarczane w zestawie – te wszystkie cechy sprawiają, że alkomat Alkohit X60 prezentuje niepospolitą w swojej klasie cenowej jakość.