Kuchnia wolnostojąca – czym jest?

News

Planując wygląd kuchni, stajemy przed wyborem, w jaki sposób ją zaaranżować. Jedną z możliwości jest kuchnia pod zabudowę, jednak skupimy się na opisie alternatywy – kuchni wolnostojącej.
Kuchnia wolnostojąca bazuje na samodzielnych, dowolnie dobieranych sprzętach kuchennych, które stawiamy w pomieszczaniu wedle własnego gustu. Największą zaletą kuchni wolnostojących jest wspomniana wolność wyboru – w tym typie aranżacji nie jesteśmy krępowani charakterystyką mebli, wymuszającą konkretne umiejscowienie sprzętu kuchennego i jego określone wymiary. Kupujący posiada wolność wyboru, to znaczy może dobrać rozmiary poszczególnych sprzętów kuchennych zgodnie z własnym zapotrzebowaniem.

Na rynku można znaleźć bardzo dużą liczbę kuchenek wolnostojących w bardzo różnym stylu i o zupełnie odmiennych wymiarach. Ponadto, ciężko jest stworzyć kuchnię pod zabudowę w bardziej staroświeckim stylu retro (o ile w ogóle jest to możliwe), podczas gdy kuchnia wolnostojąca nadaje się do tego celu znakomicie. Wybór stylów wśród wolnostojących kuchenek i innych wolnostojących sprzętów do kuchni oferowany przez sprzedawców powinien zadowolić każdego estetę.

Na koniec warto wspomnieć o dużej przewadze kuchenek wolnostojących nad tymi do zabudowy. W wypadku tych drugich jedynym możliwym rozwiązaniem jest kuchenka elektryczna. Z kolei rozwiązanie wolnostojące pozwala nam również na wybór klasycznej wersji gazowej, preferowanej przez wiele osób.

Jak widać, wszyscy kupujący, którym zależy na nieograniczonej możliwości personalizacji i pełnej wolności wyboru podczas tworzenia swojej kuchni, powinni zainteresować się zaaranżowaniem wolnostojącym. Kuchnia pod zabudowę, mimo swoich oczywistych zalet, wiąże się z koniecznością większego podporządkowania się warunkom meblowym.
Nie zapominajmy też, że kuchnia wolnostojąca to rozwiązanie dużo tańsze od kuchni pod zabudowę.