Alkomat ALKOHIT X10

News

Każdy kierowca wie, że posiadanie dobrego alkomatu to absolutna podstawa. Warto wówczas wybrać alkomat elektrochemiczny, które są zarówno wytrzymałe jak i dokładne. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż używanie jednorazowych alkomatów zakupionych na stacji benzynowej. Pamiętaj, że jazda pod wpływem może skończyć się odebraniem ci prawa jazdy, dlatego zawsze warto mieć przy sobie odpowiednie urządzenie.

​AlKOHIT X10 to prosty alkomat elektrochemiczny pochodzący z serii Alkohit. Stworzony jako bliźniaczy model Alkohit X5, z tym wyjątkiem, że tutaj zastosowany sensor ma lepsze parametry techniczne. Urządzenia wyprodukowano z myślą o klientach indywidualnych, wymagających od tego rodzaju urządzeń dokładnych i powtarzalnych w czasie pomiarów. Alkomat ten odznacza się czytelnym wyświetlaczem, który prezentuje wyniki z dokładnością do jednej tysięcznej, jak również wysokiej jakości komórką pomiarową. Jest to świetny alkomat prosty w obsłudze, długotrwały oraz precyzyjny! Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych wyposażając się w jeden z najbardziej niezawodnych alkomatów dostępnych na rynku.

Alkomaty elektrochemiczne

Są to głównie przenośne alkomaty wykorzystywane zarówno przez kierowców prywatnie oraz przez policję, jako urządzenia dowodowe w sprawie. Do ich najistotniejszych cech należy fakt, że błąd pomiaru jest tutaj bardzo niski, dlatego każdy kierowca może być zupełnie pewny, że wskazany wynik jest faktyczny z jego aktualnym stanem. Należy zaznaczyć również, że urządzenia te są wyjątkowo wytrzymałe i można ich spokojnie używać przez wiele lat, dlatego jest to bardzo dobra inwestycja na przyszłość.

Zalety urządzenia

Główne zalety tego alkomatu to niska cena w stosunku do dokładności pomiaru oraz powtarzalność i stabilność pomiaru w czasie. Wyjątkowo wysoka dokładność pomiaru otrzymywana jest dzięki zastosowaniu technologii, elektrochemicznego sensora, stosowanej w alkomatach policyjnych z gwarancją na sensor DKD. Dodatkowo wprowadzono ustniki z blokadą, które uniemożliwiają zaciągnięcie się powietrzem z alkomatu. Jest to urządzenie praktyczne zarówno dla osób prawo jak i leworęcznych. Posiada unikalny numer seryjny alkomatu oraz system kontroli jakości potwierdzony dokumentem kalibracji. Warto podkreślić, że pneumatyczny system podawania na czujnik ściśle określonej dawki wdmuchiwanego powietrza a żywotność czujnika jest bardzo długa. Obudowa wykonana z wysokogatunkowego tworzywa ABS gwarantuje, że długo będziesz cieszył się ze swojego nowego alkomatu.